Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, Aykut Kocaman’dan Tazminat İstendiği Haberlerine Çok Sert Çıktı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman’dan tazminat istendiği yönündeki haberlere çok sert çıktı: Bu ahlaksızlıktır, şerefsizliktir.

Aziz Yıldırım,  Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinden,  Aykut Kocaman ve yaşananlar hakkında yapılan bir habere tepki gösterdi.

İşte  Aziz Yıldırım’ın açıklaması;

“AYKUT KOCAMAN KENDİ İŞLERİ İÇİN ANKARA’DA KALMIŞTIR”

” Aykut Kocaman ve Yönetim Arasında Neler Yaşandı?” başlıklı haberde iddia edildiği gibi, Asbaşkanımız Sayın  Ali Yıldırım ile Osmanlıspor maçının ardından herhangi bir görüşmem olmamıştır. Sayın  Ali Yıldırım, maçın son düdüğünü beklemeden stattan ayrılarak havalimanına gitmiş, kafileyi orada beklemiştir. Sayın  Aykut Kocaman ise kafileye katılmayarak, kendi özel işleri için  Ankara’da kalmıştır. Yalan haberin devamında belirtilen, Teknik Direktörümüz Sayın  Aykut Kocaman’a bir mesaj ilettiğim, ertesi gün hocamızla konuştuğum ve haberin devamında benim ve hocamızın ağzından yazılmış diyalog da gerçeği yansıtmamaktadır.”

“BU SÖYLENENLER AHLAKSIZLIK VE ŞEREFSİZLİKTİR”

“Maçın ardından teknik direktörümüzün moralinin bozuk olması nedeniyle, kendisiyle herhangi bir görüşmemiz olmamış, daha sonraki günlerde ise telefonla haberde belirtilenle hiçbir ilgisi olmayan kısa süreli bir görüşmem olmuştur. Haberde geçen tüm diyalog ve olaylar hayal ürünüdür. Gazetecilerin görevi, doğru haberlerle kamuoyunu bilgilendirmektir ve yalan haberlerle kamuoyunu yanıltmaya çalışmak en basit ifadeyle ahlaksızlık ve şerefsizliktir.”

“BU ŞEKİLDE HABERLER YAKIŞIK ALMAMIŞTIR”

“Haberde imzası bulunan şahıs, bundan 1 hafta – 10 gün önce, yeni spor müdürü olması münasebetiyle şahsımla tanışmak ve röportaj yapmak için benden randevu talep etmiştir. Ben de konuyu Asbaşkanımız Sayın  Şekip Mosturoğlu‘na delege ettim ve kendisiyle röportaj yapılmıştır. İlgili şahıs, benimle röportaj gerçekleştiremediğinden bu tarz yollara başvurmakta, bu şekilde yalan haber yapmaktadır ve bu durum  Doğan Grubu’na yakışmamaktadır.

Bahse konu yalan haberlere itibar edilmemesi hususunu kamuoyunun dikkatine sunarım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir