İtalyan Hocayla Dalga Geçen IKEA, Başına Bela Aldı

IKEA, İsveç’in İtalya’yı elediği maçtan sonra istifa eden hocayı tiye aldı, “Bizim yüzümüzden koltuğu kaybettiği için üzgünüz, yenisini verebiliriz.” yazınca taraftarların hışmına uğradı.İtalya’nın  İsveç’e elenerek Dünya Kupası’na katılamaması ünlü mobilya mağazası IKEA’yı vurdu.

Rusya’da düzenlenecek olan  2018 Dünya Kupası’na katılmak için  İsveç engelini aşması gereken  İtalya, deplasmanda 1-0 kaybettiği rakibi ile sahasında 0-0 berabere kalarak tam 60 yıl sonra dev organizasyona katılmaktan mahrum kaldı. Ülkede gündeme oturan bu olay sonrası  İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Ventura’nın kovulmasına neden olan tarihi sonuç sonrası  İsveç’in dünyaca ünlü mobilya mağazası IKEA esprili bir reklam yayınladı.

“KOLTUĞU KAYBETTİĞİ İÇİN ÜZGÜNÜZ”

Yeni ürünlerini tanıtan mobilya mağazası, koltuk kataloğuna “Ventura, bizim yüzümüzden koltuğunu kaybettiği için üzgünüz. Ona hemen yenisini verebiliriz” yazdı. IKEA’ya bu espri nedeniyle boykot uygulama kararı alan İtalyanlar, sosyal medyada kampanya başlattı. İtalyan taraftarlar, bu mağazalardan alışveriş yapılmamasını istedi. #boicottaikea hastag’i kısa sürede  Twitter’da trend topic haline geldi.

 

BU İLK DEĞİL

İlginçtir ki  İsveç’in kazandığı her büyük zaferden sonra IKEA günah keçisi ilan ediliyor. Daha önce de Amerikalılar, Rio Olimpiyat Oyunları’nda kadın futbol takımları  İsveç’e elenince H&M ve IKEA’yı boykot kararı almışlardı.

(Skor)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir