Mourinho’nun Hedefinde Bu Kez Southgate Var

Oyuncusu Phil Jones’un sakat olmasına karşın milli takımda oynatılmasına sitem eden Mourinho, diğer kulüplerin milli takım konusunaa kendileri kadar duyarlı olmadığını söyledi.

Manchester United Menajeri· Jose Mourinho, oyuncusu Phil Jones’un mi·lli· takımda sakatlanması nedeni·yle İngi·ltere Tekni·k Di·rektörü Gareth Southgate’e si·tem etti·. Deneyi·mli· savunma oyuncusunun milli takıma gitmeden önce de hafif bir sakatlığı bulunduğunu belirten Porteki·zli· çalıştırıcı, buna rağmen Jones’a forma veren Southgate’i·n yanlış bi·r poli·tika izlediğini dile getirdi.

Mourinho, Premier League’deki diğer bazı rakiplerinin mi·lli· takım konusunda aynı hassasi·yeti· göstermedi·ği·ne di·kkat çekerek, “Ki·mi·si·ni·n tırnağında sorun oluyor. ya da bi·ri· hafi·f nezle oluyor. Ayak tabanında ufacık bi·r ağrısı olan bile mi·lli· takımdan affını i·steyi·p, kulüpleri·nde di·nlenme i·mkanı bulabi·li·yor. Öte yandan bazi kulüpleri·n menajerleri· de fazlasıyla nai·f; oyuncularını mi·lli· takımlarına gönderi·p, daha sonra başına geleceklere katlanıyor. Mi·lli· takımlarından affını isteyen oyuncuların hafta sonunda kulüpleriyle maça çıkıp çıkmayacağını çok merak edi·yorum.” i·fadeleri·ni· kullandı.Jose  Mourinho’nun bu açıklamalarıyla,  İngiltere Milli Takımı aday kadrosundan sakatlıkları nedeniyle çıkarılan  Tottenham’lı Harry Kane, Dele Alli ve Harry Winks’in yanı sıra Manchester City‘li· Raheem Sterling ve Fabian Delph‘i hedef aldığı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir